Tarptautinė konferencija
"Debesis nežino, kodėl jis juda būtent tokia kryptimi ir tokiu greičiu. Jis jaučia impulsą… štai ta vieta, kur dabar reikia skrieti. Bet dangus žino, kodėl ir kaip skrieja debesys, ir tu taip pat žinosi, kai pakilsi pakankamai aukštai, kad matytum už horizonto." /Richard Bach/


Dalinuosi gerais įspūdžiais ir daug žinių bei potyrių palikusios trečiosios konferencijos nuotraukas.
Gamtos fotografas Darius Babelis "Vakar pirmą kartą teko dalyvauti ir kalbėti tarptautinėje mokslinėje-teorinėje konferencijoje „Gamtamokslinis ugdymas XXI a. mokykloje". Dėkoju Jolanta Vaitkevičienė už šiltą priėmimą, puikiai organizuotą renginį ir naujas pažintis".
​Ilzenbergo dvaro vietininkas Gintaras Bingelis "
Labai nuoširdžiai esu Jums dėkingas už kvietimą į konferenciją, už globą ir rūpestį. Puikiai organizavote renginį. Žavi Jūsų energija ir noras eiti pirmyn…Kai pasakėte apie buvusią sportininkės karjerą, tai iš karto tapo aišku iš kur toks ryžtingumas siekti tikslo, linkiu sėkmės tęsti. Ačiū už pranešėjus, buvo įdomu ir išgirdau naudingos informacijos, tad paskirta diena nebuvo iššvaistytas laikas. Dėkoju už patikėtą teisę kalbėti tokiai didelei mokytojų auditorijai, o gausa sako, kad parenkate įdomius pranešėjus".

Tarptautinė mokslinė-teorinė konferencija „Gamtamoksinis ugdymas XXI a. mokykloje“
2019 metų vasario 20 d. Panevėžyje vyko jau trečioji Tarptautinė mokslinė-teorinė konferencija „Gamtamokslinis ugdymas XXI a. mokykloje“. Šią konferenciją organizavo Panevėžio Beržų progimnazija, Panevėžio „Vilties“ progimnazija ir Panevėžio rajono švietimo centras. Konferencijos dalyvius pasitiko ir nuotaikingai įkvėpė Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro varinių pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Sklepučini“, šio ypatingo ir nuostabaus kolektyvo vadovas Vilmantas Vapsva.
Į konferenciją Panevėžio savivaldybės salėje iš visos Lietuvos kampelių susirinko per 260 gamtos mylėtojų ir tai reiškia, kad mes nesame jai abejingi. Taip pat konferencijoje dalyvavo ir dvi lituanistinės mokyklos iš Amerikos. Tai Kolorado lituanistinė mokykla ir lituanistinė mokykla „Lietuvėlė“. Buvo perskaityti net 58 pranešimai.
Konferencijos organizavimo tikslas – skatinti aktyvų ir efektyvų mokytojų, mokinių bei mokslininkų bendradarbiavimą, dalinantis gerąja patirtimi.
Savo patirtimi dalinosi Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius, habilituotas teisės daktaras, Lietuvos mokslų akademijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus narys, ekspertas, jauniausias Lietuvos aukštųjų mokyklų dekanas Vytautas Nekrošius; Tarptautinio pripažinimo sulaukęs Lietuvos fotografas, leidėjas ir sėkmingiausiu 2018 metų turizmo ambasadoriumi išrinktas, Lietuvos prezidentės apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ karininko kryželiu, gerbiamas Marius Jovaiša; Ilzenbergo dvaro vietininkas Gintaras Bingelis; gamtos fotografas Darius Babelis; profesionalūs lektoriai, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantai, Whatansu patyriminių darnios asmenybės ugdymo stovyklų vadovai Jurga ir Mindaugas Vidugiriai.
Antroji konferencijos dalis vyko Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje. Čia Lietuvos ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo pedagogai pristatė stendinius pranešimus ir dalinosi savo patirtimi bei nagrinėjo gamtos mokslų kursuose nagrinėjamas darnios vystymosi ekologijos ir aplinkosaugos, sveikatos ir higienos problemas, žmogaus vietą ir vaidmenį pasaulyje. Mokantis gamtos mokslų yra daug galimybių integruoti juos su kitomis ugdymo turinio sritimis: su kalbomis, su matematika, su informacinėmis technologijomis, su menais, su doriniu ugdymu, su socialiniais mokslais ir technologijomis. Gamtos mokslų pamokose skatinama kūrybinė mokinių veikla, savarankiškumas, formuojamas emocinis, vertybinis jų santykis su pasauliu ugdomas poreikis pačiam tirti ir pažinti, keliauti, domėtis ir aktyviai veikti, puoselėti meilę gamtai.
Konferencijos organizatoriai ir dalyviai sutarė, kad Lietuva – didingas, gražus kraštas, aplinkui žalia, taip gyva ir jauku! Tas Lietuvos gamtos nepaprastas grožis mus skatina stengtis, padėti išlaikyti gražią gamtą, rasti ryšį su gyvąją aplinka ir ieškoti įvairiapusės veiklos, kad gamta ir toliau būtų žmogaus įkvėpimo šaltinis.

Panevėžio Beržų progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Jolanta Vaitkevičienė.Tarptautinė mokslinė-teorinė konferencija “Gamtamokslinis ugdymas XXIa. mokykloje“Panevėžio Beržų progimnazijoje

https://www.delfi.lt/pilietis/naujienos/tarptautine-moksline-teorine-konferencija-gamtamokslinis-ugdymas-xxi-a-mokykloje-panevezio-berzu-progimnazijoje.d?id=77247237


https://jp.lt/berzu-progimnazijoje-vyko-tarptautine-moksline-teorine-konferencija/

http://gamtosauginesmokyklos.lt/moksline-teorine-konferencija-gamtamokslinis-ugdymas-xxi-a-mokykloje/2018 m. vasario 21 d. Panevėžio Beržų progimnazijoje vyko Tarptautinė mokslinė-teorinė konferencija “Gamtamokslinis ugdymas XXIa. mokykloje“.  Į šią konferenciją atvyko 260 dalyvių iš Panevėžio, Radviliškio, Ukmergės, Kėdainių, Jonavos, Klaipėdos, Kretingos, Alytaus, Utenos, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Pasvalio, Rokiškio ir Latvijos Skaistkalnės mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų. Taip pat vyko tiesioginė konferencijos transliacija Beržų progimnazijos draugams iš Airijos lituanistinės mokyklėlės „Gintarėlis“ ir Amerikos lituanistinės mokyklėlės „Lietuvėlė“ kolegoms. Konferencijos dalyvius sveikino Panevėžio Beržų progimnazijos direktorius S.Ambrazaitis, Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas, Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas P.Luomanas, Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja S.Jakštienė, Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius V.Jakštas ir Latvijos Skaistkalnės mokyklos direktorė S.Vāverniece. Konferencijoje savo pranešimus pristatė lektoriai: Pasaulio bioenergetikos asociacijos prezidentas, „Žaliosios politikos instituto“ prezidentas Remigijus Lapinskas („Tvarioji plėtra pasaulyje ir Lietuvoje. Ar jaučiate pokyčių poveikį?“), Lietuvos prozininkas gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius („Kaip pažinti gamtą? Ar to galima išmokti nesimokant?“), ornitologas, gamtos fotografas Marius Čepulis („Patirtis bendraujant su vaikais per neformaliojo ugdymo veiklą“) ir knygos „Tučių šeima gamtinėja“ autorė, žurnalistė Andrė Balžekienė („Gamtinėti. Kodėl ir kaip tai veikia?“).

Šios konferencijos idėjos autorė ir organizatorė pradinių klasių mokytoja metodininkė J.Vaitkevičienė, organizatorė geografijos mokytoja metodininkė J.Ablėnė kartu su Beržų progimnazijos kolektyvu siekė pagrindinio tikslo – skatinti aktyvų ir efektyvų mokytojų, mokinių bei mokslininkų bendradarbiavimą, dalinantis gerąja patirtimi – ir jis buvo pasiektas. Pedagogai iš visos Lietuvos pasidalino sistemingomis ir nuosekliomis gamtos mokslų žiniomis, praktika, nuolat darbui pamokose bei veiklose taikomais veiklos įgūdžiais, kurie skatina vaikų mąstymo veiklą, problemų sprendimo, tiriamosios veiklos, bendradarbiavimo kompetencijų ugdymą. Dalinosi metodine patirtimi kaip ugdyti palankų aplinkai gyvenimo būdą, kaip formuoti vertybines nuostatas mokykloje bei ikimokyklinėse įstaigose, teikiant ekologijos ir aplinkosaugos žinių, plėtojant šios srities mokinių bei ikimokyklinukų gebėjimus ir įgūdžius.

Konferencijoje buvo giliau pažvelgta į gamtamokslinio ugdymo turinį, kuris yra glaudžiai siejamas su naujomis technologijomis ir jų taikymu, ekologijos, sveikos gyvensenos, gamtosaugos, etikos problemas, bet ir išgirsti, ką šioje srityje yra nuveikę Lietuvos (ir ne tik) vaikai ir pedagogai.

                 Ikimokyklinio ugdymo pedagogai, dalykų mokytojai, pradinių klasių mokytojai, specialistai turėjo galimybę kartu dalintis patirtimi, įgyta savo veikloje, kurioje ugdo bei lavina mokinių gebėjimus kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, sprendžia teorines ir praktines problemas, mato glaudų gamtos ir žmogaus ryšį bei supančio pasaulio vaizdą, imasi asmeninės atsakomybės už aplinkos išsaugojimą, tausoja savo ir kitų žmonių sveikatą.Organizatorės pradinių klasių mokytoja metodininkė J.Vaitkevičienė ir geografijos mokytoja metodininkė J.Ablėnė

Kartais taip būna, kad ieškai vieno, o randi visai ką kita.
Lygiai prieš savaitę skaičiau pranešimą apie gamtinėjimo džiaugsmus Panevėžio Beržų progimnazijoje. Čia buvo surengta konferencija mokytojams "Gamtamokslinis ugdymas XXI amžiuje". Pamenu, kaip mokykloje jaudindavausi atsakinėdama vienai mokytojai, o čia salėje - kokie 200 mokytojų! Ačiū, kad mane palaikėte, išgirdote ir tikiuosi, kad buvimo gamtoje su šeima jūsų gyvenime bus daugiau, o technologijų - subalansuotai https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:) Galvojau, kad važiuoju tiesiog papasakoti apie knygą. Bet kai susipažinau su Beržų progimnazijos pradinių klasių mokytoja Jolanta Vaitkevičiene, supratau, kad iš šitos konferencijos namo parsivešiu daug daugiau. Ji su kolege Jurgita antrus metus organizuoja šitą konferenciją "laisvu nuo darbo" metu, ne dėl finansinio atlygio ir daro tai taip aistringai! Tarp pranešėjų legendinis Selemonas Paltanavičius, Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas Remigijus Lapinskas, populiarus gamtos fotografas Marius Čepulis, kurį pasikviesti į savo mokyklą galima jau tik kitiems metams https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:) kelios dešimtys užsiėmimų grupėse, o Jolanta pasakoja, kaip važinėja į Vilnių mokytis viešojo kalbėjimo, kaip jai patinka viską organizuot, kaip ji iškart po konferencijos suorganizavo šeimynai kelionę į Taliną. Kartais atrodo, kad visas veiksmas sukasi tik aplink renginius Vilniuje ar Kaune. Kaip smagu, kad tai netiesa ir kad yra žmonių, kurie tiesiog ima ir daro, negalvodami, kad niekam nereikia ar kad reikia svajoti kukliau.
Rašytoja ir žurnalistė Andrė Balžekienė
Darbinės nuotaikos būna ir tokios. Nuotraukos iš Tarptautinės mokslinės-teorinės konferencijos "Gamtamokslinis ugdymas XXI a. mokykloje". PADĖKA
Ikimokyklinių įstaigų pedagogams, pradinių klasių ir kitų dalykų mokytojams, progimnazijų, gimnazijų pedagogams ir mokiniams:
• už dalyvavimą mūsų konferencijoje,
• už aktyvų ir efektyvų mokytojų, mokinių bei mokslininkų bendradarbiavimą,
• už pasidalintas sistemingas ir nuoseklias gamtos mokslų žinias, praktika, veiklos įgūdžiais nuolat taikomais darbui pamokose,
• už pasidalintą metodinę patirtimi kaip ugdyti palankų aplinkai gyvenimo būdą, kaip formuoti vertybines nuostatas mokykloje, teikiant ekologijos ir aplinkosaugos žinias, plėtojant šios srities mokinių gebėjimus ir įgūdžius,
• už refleksiją, patarimus ir klausimus.

Konferencijos organizatorės:
Panevėžio Beržų progimnazijos
pradinių klasių mokytoja metodininkė Jolanta Vaitkevičienė
ir geografijos mokytoja metodininkė Jurgita Ablėnė.
FOTO: Romas Bagonas