,,Lietuva+Airija=AŠ"

Šis projektas prasidėjo 2017 metų birželio mėnesį. Projekto autorė Airijos Kavano lituanistinės mokyklos vadovė Donata Simonaitienė. Šio projekto koordinatorė Lietuvoje, pradinių klasių mokytoja metodininkė Jolanta Vaitkevičienė. Socialinis partneris Panevėžio Skaistakalnio pagrindinė mokykla ir jos bendruomenė. Programa: projekto dalyviai lankėsi Anykščiuose Arklio muziejuje, dalyvavo edukacinėje veikloje "Duonos kelias", aplankė Puntuką, Laimės žiburį, Lajų taką, važiavo vasaros rogutėmis; Susitiko su Panevėžio miesto savivaldybės atstovais, turėjo ekskursija po savivaldybę, Panevėžio miestą, Glass Remis, dalyvavo Jolantos užsiįmime "Sutartinės-lietuvių liaudies papročiai" ir Edvino užsiėmime "Išgyvenimo apyrankės gamyba"; Dalyvavo edukacinėje veikloje Panevėžio kraštotyros muziejuje "Kelionė laiku", vyko į Pasvalį ir dalyvavo edukacinėje veikloje "Slaptoji lietuviška mokykla", Naisiuose lankėsi "Baltų žolynų muziejuje", užlipo į Alkos kalną; buvo Šiauliuose universiteto bibliotekoje, Kryžių kalne.
Panevėžyje vieši Airijos lituanistinės mokyklos delegacija





















































Spalio 29 d. 
Šiomis dienomis Airijos Kavano grafystėje vieši mūsų mokyklos komanda. mokytojos Jolanta, Jurgita ir Jurga bei trys mokinės Aistė Korsakaitė, Emilija ir Akvilė Banytės. Po sėkmingo, naktinio ir ilgo lėktuvo skrydžio nusileidome į Dubliną ,kur mus pasitiko Kavano lituanistinės mokyklos „Gintarėlis“ atstovai. Visi buvo apgyvendinti šios mokyklos mokinių šeimose. Pirmoji diena Airijoje netruko prabėgti, nes saulėtas rytas ir šiltas oras (+20) mums suteikė ne tik smalsumo, bet ir daug energijos. Rytą pradėjome su airiškais pusryčiais ir pažintimi, maloniu pabendravimu. Džiaugiamės, kad išpuolė sekmadienis ir turėjome galimybę pamatyti, koks airiams svarbus yra airiškas futbolas, buvimas šeimomis ir kartomis kartu sergant už savo miesto komandą.  Airiai dievina futbolą, tradicines sporto rūšis hurlingą ir airišką futbolą, žirgų ir kurtų lenktynes.  Airiškas futbolas yra sportas, panašus į regbį, o hurlingas yra labai greitas ir pavojingas sportas, panašus į žolės riedulį, žaidžiamas su mažu kamuoliuku ir lenkta medine lazda. Beveik kiekvienas miestas turi vietinę komandą, taip pat ir vaikų komandą, bei savo stadioną. Stebėjome Pietų Kavano grafystės ir Šiaurės Antrimo grafystės čempionų draugiškas futbolo varžybas. Buvome airiško futbolo sirgaliais.  O po jų turėjome labai ramų, nuostanų pabuvimą kartu pas Polinos tėvelius, kurie vaišino Piemenėlių pyragu. Taip ir prabėgo nepakartojama diena Kavano grafystėje su nuostabiais žmonėmis, su nuostabiais vaizdais, nuostabiu oru, nuostabiu maistu ir airišku futbolu. Jums visiems siunčiame sirgališkus ir šiltus linkėjimus.




















































2018 metų liepos 1-5 dienomis tarptautinė stovykla Telšiuose prasidėjo klegesiu, kuris pažadino Telšių "Ateities" progimnaziją iš vasaros atostogų miego. Į šią labai svetingą mokyklą rinkosi Airijos Kavano lituanistinės mokyklos "Gintarėlis", Panevėžio Beržų progimnazijos ir Panevėžio Socialių paslaugų centro mokiniai ir mokytojai. Iš Airijos atvyko mokytojos Agnė ir Rasa, Helvijus, Domantas, Dominykas, Martyna ir Justinas. Iš Panevėžio mokytoja Jolanta ir Gabrielė. Šios mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia Lileikienė, jos buvę mokiniai (Žygimantas, Gabija, Karina, Austėja, Matas) ir mokinių tėveliai svečius pasitiko su šypsenomis, dovanomis ir vaišėmis. Tarptautinio projekto ,,LIETUVA+AIRIJA=AŠ" vasaros stovyklos Lietuvoje koordinatorė ir vadovė, Panevėžio Beržų progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Jolanta Vaitkevičienė visus susirinkusiuosius pasveikino ir jiems užrišo po draugystės apyrankę. Projekto koordinatorė taip pat pristatė ir projekto programą, kuri buvo labai įdomi, aktyvi ir turininga. Per stovyklos laikotarpį visi projekto dalyviai susipažino su Žemaitijos sostine Telšiais, žemaičių kultūra, papročiais, tradicijomis, tautiniais drabužiais, valgiais, kalba ir istorija. Programoje buvo numatyta lankytis ekskursijoje po Telšius "Atrask mažąsias Telšių puošmenas", Biržuvėnų dvare ir dalyvauti edukacinėje programoje "Surask lobį", Plungės Oginskių dvaro sodybą, išmanujį parką, laikrodinę-oranžeriją, Žemaitės memorialiniame muziejuje susipažinti su žemaičių paveldu ir tradiciniais žemaičių patiekalais (kastinis, spirginė, varškės sūris), Likšuose lankytis energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parke, apžiūrėti Platelių informacijos centre esančias ekspozicijas, pasikelti į Siberijos bokštą, pamatyti seniausią medį Lietuvoje - Raganos uosį, Platelių tradicinių amatų centre kepti čirvinius blynus ir juos kaštavoti su moliūgų, aviečių, mėlynių uogiene, katamaranu plaukioti po Platelių ežerą ir klausytis įvairių sakmių bei padavimų, lankytis Šaltojo karo muziejuje, grožėtis Rietavo Šv.Arkangelo Mykolo bažnyčia, Rietavo žirgyne jodinėti žemaituku ir dalyvauti Pieno kelio degustacijoje. Visur buvome, viską išbandėme, daug regėjome, kaštavojome, kalbėjomės ne tik lietuviškai bei žemaitiškai ir stovyklos tikslus pasiekėme. Kitas šio tarptautinio projekto etapas vyks jau rudenį. Lietuvaičiai vyks susipažinti su Airiją ir vėl bendrauti su savo sutiktais naujais draugais bei susipažinti su kitais taip pat šauniais bendraamžiais. Šis projektas tikrai labai šaunus, labai reikalingas, yra naudingas tiek vaikams, tiek mokytojams. Projekto tikslas - priartinti mokinius prie Lietuvos, įprasminti mokinių dalyvavimą lietuvių bendruomenės renginiuose, padėti atrasti lietuviškumą, formuojant tautinį identitetą, aplankyti Lietuvą ne kaip atostogų ar tėvų kraštą, o kaip savo šaknų pradžią - BUVO ĮGYVENDINTAS.
Filmas "Tarptautinis projektas Žemaitijoje"